80 ton kaldırma kapasiteli 2003 model teleskopik mobil vinç. Kendi sınıfının en kompakt ve en uzun bomlu vincidir.LIEBHERR LTM 1080-2 kendi sıfının en kompakt ve en uzun bomlu mobil vincidir. Ana bomda 48 m + hareketli bom 20 m toplam 68 m kanca altı yükseklik gibi inanılmaz bom uzunluğuna sahiptir. Özellikle kule vinç montajı ve demontajı işlerinde, kısa zamanda kurulup işe hazır hale gelmesi için özellikle tercih edilir.

Maksimum kaldırma kapasitesi
3m uzaklıkta 80 ton
Teleskopik bom
48 m
Kafes flok (KAFES BOM)
36 m
Taşıyıcı motor / çıkış
Liebherr, 6 silindirli turbo dizel, 350 kW
Sürücü / direksiyon
10 x 8 x 10
Seyahat hızı
80 km/h
Çalışma ağırlığı
48 ton
Toplam ağırlık
64 ton


● Yardımcı vince gerek kalmaksızın 68 m kanca altı yüksekliğe ulaşabilmesiyle rakipsizdir.
● Rüzgar gülü motajlarında yardımcı vinç olarak kullanıla bilmektedir .
● Kompakt ölçüleri ve yengeç yürüyüşlü akslarıyla yüksek manevra kabiliyeti sayesinde şantiye içinde dar alanlarda seri bir sekilde kurulabilme ve yüksek kaldırma kapasitesi ile rakipsiz bir vinçtir.
  ● %48 derece eğimde tırmanma yeteneğine sahiptir. 
● 4 aksının tamamı dümenlenebilir özelliktedir ve yengeç yürüyüşü yapabilir. 
● 20 m jipbomu ile 48 m kanca altı yüksekliğe ve yatayda 68 m mesafeye ulaşabilme özellikleri bu vincimizi piyasanın en çok aranan vinci haline getirmiştir. 
● 20 m uzunluğuna sahip fly jip bomu ile sınıfının en uzun fly bomuna sahiptir.
● Çevre dostu euro4 normlarına sahip motorlarıyla az yakıt sarf ederek en yüksek verimde çalışır. Saatte 85km sürat yapabilme özelliğiyle bir iş sahasında diğerine en kısa sürede güvenli bir şekilde ulaşır. 
● EURO 4 normuna sahip çevre dostu motorları, motor kıvılcım tutucusu, çalışma esnasında bomlar açık iken vinç motorunun arıza yapması durumunda, taşıyıcı motorundan vinç motorunu tahrik ederek bomların geri çekilmesi suretiyle yükün güvenle indirilmesini sağlayan özel bilgisayar destekli hidrolik ünitesi rafineri çalışmalarına son derece uygundur. 
● Vinç bilgisayarı üzerinden çalışma alanını sınırlandıran özel programı ve levye hassasiyet ayarı sayesinde, dar ve kapalı alanlarda montaj ve demontaj işlerini maksimum güvenlik ve hassasiyette gerçekleştirir.